Перший грумінг без стресу
Тепер на вас вдома чекає маленький пухнастик, зустрічає з роботи, радіє вашій присутності та потребує багато уваги. Напевне ви вже отримали рекомендації від ветеринара про норми харчування та про те, коли починати перші виходи на вулицю. Але за цуценям ще потрібен якісний та своєчасний догляд. Перші тижні життя за малечею доглядає мама, але коли щеня потрапляє до нового дому, то функції “мами” делегуються господарю. Ось тут і постане питання грумінгу та його особливостей в залежності від породи вихованця.
Грумінг у дослівному перекладі з англійського (grooming) означає - догляд за шерстю домашніх тварин. І хоч у пересічного громадянина грумінг асоціюється саме з маніпуляціями з шерстю (укорочення, вичісування, зачіска), та насправді це цілий комплекс процедур для здоров’я та комфортного життя вашого улюбленця.
Примха чи потреба
З щоденним доглядом за щеням господарі мають впоратися самостійно - стежити за чистотою вух та очей, розчісувати регулярно гребінцем або масажувати спеціальною щіткою. Проте не з усіма процедурами можна впоратись вдома, без спеціальних інструментів та навичок.
Деякі тварини негативно ставляться до підстригання кігтів і господарю складно самостійно привчити тварину до процедури. Або з’явився ковтун у пухнастого, важливо обережно його вирізати, не пошкодивши шкіру улюбленця. Як, чим? Знає професійний грумер. Також, відвідуючи грумера, ви будете знати що робити, щоб пришвидшити линьку, отримаєте цінні рекомендації по щоденному догляду та зможете уникнути багатьох проблем.
Деякі специфічні та оригінальні зачіски для улюбленців дійсно можна назвати примхою господарів. Але, як ми вже визначили, це тільки верхівка грумінг айсбергу.
Як вибрати свого грумера
Вибір грумера, як і вибір лікаря, питання, до якого необхідно поставитись відповідально. Тут немає універсальної формули, бо як і з вибором лікаря важливу роль грає людський фактор. Але є кілька основних критеріїв, на які варто звернути увагу.
- Професійний розвиток. Технології й техніки розвиваються швидкими темпами. Тому, професійні грумери, яким цікавий розвиток в професії, постійно вчаться. Про це будуть свідчити свідоцтва про проходження майстер-класів та дипломи про закінчення курсів. Зазвичай грумери не соромляться виставляти в соціальних мережах всі грамоти про набуті навички, тож ви зможете ознайомитись з кваліфікацією грумера онлайн.
- Знання особливостей породи. Професійність грумера визначається в тому числі його досвідом роботи з різноманітними породами собак. До різних тварин потрібен індивідуальний підхід, враховуючи особливості шерсті, слабкі місця породи та характер. Сертифікати важливі, але без належного досвіду і практичних навичок, вони, на жаль, важать не багато. Прийшовши познайомитись зі спеціалістами вподобаного салону, обов’язково поцікавтесь у кого є досвід роботи саме з породою вашої собаки.
- Відгуки. Звісно треба враховувати, що відгук це суб’єктивна оцінка. І більшою мірою людям притаманно ділитися або негативним досвідом, або максимально позитивним. Звертайте увагу, в якому році почав працювати салон, або спеціаліст, який вас зацікавив. Маленька кількість відгуків підозріла, якщо салон працює вже понад рік. Так само велика кількість хвалебних од на салон, що тільки но розпочав роботу, скоріш за все написані на замовлення.
- Контакт з собакою. Перш ніж відвідувати салонобов’язково слід прийти познайомитись з майбутнім спеціалістом. Ви зможете побачити, як грумер контактує з собакою, чи вдається йому швидко налаштувати контакт з твариною. Вже при першому знайомстві можна зрозуміти чи собаці сподобався грумер і чи буде їй комфортно с цією людиною.
- Інвентар. Справжні профі ніколи не шкодують коштів на якісний інвентар - ножиці, тример або машинку для стрижки собак. Обов’язково підтримують чистоту робочого місця та обробляють стіл після кожного клієнта. Дезинфікують інструменти спеціальними антисептичними розчинами, які не мають різкого неприємного запаху. Навіть якщо салон не великих розмірів і скромно обставлений, він обов’язково повинен бути чистим і охайним, без плісняви по закутках, пилу чи бруду.
Як підготувати улюбленця до першого в житті грумінгу
Малеча росте дуже швидко і характер з кожним тижнем стає більш сталим і непохитним. Виховання та дресирування - важлива частина підготовки щеняти до життя у соціумі та до грумінгу. Тож, якщо змалечку не привчати до правильної поведінки та обов’язкових процедур, впоратись з дорослою собакою і господарю, і грумеру буде дуже важко. Вихованці швидко звикають до людей, речей та процедур, які присутні у їхньому житті регулярно. В залежності від свого характеру, собака до чогось нового може поставитись неспокійно і навіть агресивно. Проте якщо вона вихована та слухається свого господаря, вам не доведеться червоніти за поведінку вихованця у салоні.
Маленьке щеня ще не має уявлення що “погано”, а що “добре”. Тому активно досліджує світ навколо разом з улюбленим господарем. Це найкращий час спланувати свій перший похід до грумінг салону. Дочекайтесь закінчення карантину після вакцинації. А поки чекаєте - виберіть грумінг салон, до якого буде зручно дістатись з малечею. Можете прокласти маршрут своїх перших прогулянок у бік салону. Одного дня ви можете навіть зайти познайомитись з грумером, не плануючи процедур - просто ввічливий візит. Перші кілька відвідин будуть націлені на знайомство, щоб собака звикла до салону і довіряла спеціалісту, якого ви обрали.
Салон знайшли, кілька разів вже навідувались в гості до обраного грумера та навіть купили ласощі для малюка. Час запланувати перший повноцінний грумінг. Що важливо
врахувати.
- Тварина повинна добре себе почувати в день запланованого грумінгу. Вихованець бадьорий, добре поснідав та активно грається з вами - хороший день для грумінгу.
- Купати малюка перед відвідуванням салону не треба, це тільки ускладнить роботу спеціаліста.
- Годувати можна не менше ніж за 2-3 години перед грумінгом. Тварина повинна встигнути перетравити їжу і по дорозі до салону сходити в туалет.
- Візьміть з собою улюблену іграшку та ласощі, щоб підбадьорити вихованця.
- Залишайтесь з щеням хоча б на початку, щоб малеча не нервувала. Якщо побачите, що вихованець довіряє грумеру і комфортно себе почуває, то можна залишити їх наодинці.
Після завершення першого в житті грумінгу важливо закріпити у вихованця приємні асоціації з походом до салону. Похвалити його за витримку і хорошу поведінку, пригостити ласощами й пограти з улюбленими іграшками, які ви взяли з собою. Вже через кілька процедур грумінгу ваш улюбленець буде із задоволенням відвідувати салон. Сподіваємось, що наші підказки допоможуть зробити перший грумінг в житті вихованця приємною процедурою без стресу.